14.2 C
Budapest
2021. október 19. kedd

Hamilton megszerezte a 100. futamgyőzelmét

Hamilton az utolsó körökben vette át a vezetést a McLaren pilótájától, ezzel pedig megszerezte pályafutásának 100. győzelmét.

A címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton nyerte a vasárnapi Forma-1-es Orosz Nagydíjat, ezzel pedig átvette a vezetést az összetettben. A verseny nagyon szoros volt, Lando Norris az élről kezdte a futamot és az utolsó körökig tartotta is az első helyet.

A szakadó eső azonban áthúzta Norris számításait. A versenyző nem ment ki a boxba, hanem kemény gumikkal akarta végigcsinálni a versenyt, de végül kiforgott. Ekkor Hamilton elhúzott Norris mellett, és ezzel megszerezte a 100. futamgyőzelmét. Második helyen a holland Max Verstappen ért célba, harmaddiként pedig a spanyol Carlos Sainz Jr végzett.

Hamilton utoljára a hazai versenyén, a júliusi Brit Nagydíjon tudott versenyt nyerni, így sokat kellett várnia a 100. futamgyőzelemre, de végül sikerült. Így a Mercedes versenyzője a vasárnapi nagydíjon 2 pontos előnyt szerzett Max Verstappennel szemben és a pontverseny élére került. A vb két hét múlva Törökországban folytatódik.

Nap híre a Facebookon. Friss hírek és történetek. Ma mindenki erről beszél. Csatlakozz és mondd el a véleményed.